Historie společnosti

Na reklamním trhu se pohybujeme již 20 let. Hloubavý pohled do košaté historie odhaluje řadu událostí, jež výrazně ovlivnily náš vývoj. Po pečlivém výběru Vám nabízíme skromný seznam okamžiků, které nás přivedly až tam, kde dnes jsme – v Černé za Bory.

200 000 př. n. l.

Zrod Homo sapiens

prvního přímého předchůdce Jiroutů

200 000 př. n. l.
1447 (už našeho letopočtu)

Johannes Guttenberg objevuje knihtisk

a přesně o 555 let později Martin Jirout objevuje výhody lasertisku

1447 (už našeho letopočtu)
1885

Karl Benz vyrábí první automobil

bohužel zatím bez prostoru umožňujícího celopolep…

1885

Následuje několik desetiletí nevýznamných událostí (objev teorie relativity, vynález antikoncepce, zavedení nerezových pivních sudů) zakončených situací zcela mimořádnou, nepředpokládanou a světovými médii nepochopitelně přehlédnutou…

...a právě zde náš příběh plný lásky začíná, takže se usaďte...

Historie společnosti Jirout - Martin a Gabča

1997
Potkali se u Kolína…

…dne 28. října 1997. Dle neověřených legend se tehdy Martin pokoušel  utíkat, ovšem Gábi byla nejen podstatně rychlejší (což je pořád), ale rovněž  argumentačně přesvědčivější (a to jí zůstalo dodnes). Následovala degustace  broskvové vodky (tento nápoj byl v minulém století běžně konzumován za  účelem zjednodušení komunikace mezi osobami opačného pohlaví) ve voze zn.  Trabant. O dalším průběhu večera historie taktně mlčí.

1999

Ještě opravdu mladá Gábi se stěhuje k Martinovi do Bukovky a společně začínají podnikat v jeho pokojíčku.

Prvními odvážnými klienty se stávají Pavel Antoch z Autoskel H. A. K. a Zdeněk Vápeník z Autodopravy Vápeník. Třetí statečný, Jaroslav Novák ze společnosti TOP CENTRUM CZ, tehdy ještě netuší, že bude s malými přestávkami klientem Jiroutů po dalších téměř 20 let.

1999
2001

První zaměstnanec! Hurá!

Na pozici MISTR VÝROBY nastupuje Bohoušek, který „překvapivě“ pochází z obce Bukovka. Bohoušek je na firmě stále. Trochu si polepšil. Věnuje se internetovým projektům a chodí do práce v košili. Pro svou každodenní happy náladu je všemi ženami milován. (Katce to neříkejte, přeci jen… je to ženatý muž)

2001
2002

Obývák slouží jako kancelář, zasedací místnost a výroba. Po zjištění, že koupelna není vhodným místem pro zřízení dalšího pracoviště, se stěhujeme na Hůrka.

2002

A pak se to rozjelo…

Z malé rodinné firmy rychle rosteme do středně velké reklamky. Nastupuje Míša, s ideálem, že bude jenom vařit kafe, z čehož ji záhy vyvádějí další úkoly. Iva mění chaotické hromady dokumentů v efektivní a přehledné účetnictví. Obchodní tým posiluje Miky. A po nich přicházejí další a další…

2005

Potkáváme Míru a Milana z M&M reality. Pánové nám projevují důvěru a my vedle nich rosteme, nabíráme zaměstnance, učíme se nové věci, zkrátka se snažíme být důstojným partnerem velké realitky.

2005
2006

Čekání na spasitele končí – ve dveřích firmy stojí nenápadný mladý muž, z něhož se záhy vyklube výjimečně zručný a kreativní grafik. Ivo je s námi dodnes a během let si polepšil a stal se spolumajitelem agentury.

2006
2007

Po 5 letech se historie opakuje – hustota lidí, pracovních potřeb a nábytku přesahuje všechny rozumné meze. Stěhujeme se do Černé za Bory. Dosud nevysvětlenou mysteriózní příhodou je provázena kolaudace nových prostor, při níž se až do rána vozíme nahoru a dolů novým výtahem. Následující den zjišťujeme, že kabina výtahu dosud není nainstalována… Na dně šachty naštěstí leží jen holý beton, nikoli někdo z nás.

2007
2007 (ano, stále...)

Miky po dvou letech práce a dostudování vysoké školy dočasně opustil naše řady, neopustil však Míšu, a tak si užíváme firemní svatbu. Miky ještě dva roky zvyšuje prodeje u Scanie, ale v roce 2009 podléhá osudové přitažlivosti rodinné firmy a definitivně zakotví u Jiroutů.

2007 (ano, stále...)

O něco dříve i o něco později

Poptávka roste a naše tiskárny nestačí chrlit materiály v požadovaném množství. Nechceme zavádět třísměnný provoz, proto průběžně dokupujeme další vybavení. Aniž bychom si toho pořádně všimli, stáváme se jednou z nejmodernějších tiskáren v regionu.

Někdy v mezidobí

Rosteme…

Překračujeme hranici 20 zaměstnanců, o něco později je nás 30. Kdy přesně to bylo? Když máte práce nad hlavu, počítáte projekty, a ne lidi, kteří na nich pracují.

Někdy v mezidobí
2012

Přichází Gábi Dončuková. Gábi č.1 ji poprvé potkává o 11 let dříve v Gekku a od té doby uvažuje, jak Gábi č.2 získat pro Jirouty. V roce 2012 druhá Gábina konečně přichází a záhy se stává postavou, bez které zkrátka nemůžeme existovat. V roce 2017 se Gábi Dončuková stává spolumajitelkou agentury.

2012
2015

Tvrdě makáme...

2013 - 2016
2017

Pořád makáme a spouštíme novou tiskárnu, která dokáže za jedinou hodinu vychrlit 80 m² potištěného papíru širokého až 320 cm. Zkrátka za necelých 60 minut natiskneme v prvotřídní kvalitě šest billboardů…

2017
2017

Měníme se …

K 20 letům jsme si nadělili nové logo a nový web, přiznejme si, oboje už zavánělo minulým stoletím.

Uvědomujeme si, že nelze mít fungující firmu bez kvalitních lidí. Součástí majetkové struktury společnosti se stávají klíčoví lidé, Ivo Beneš, Gabriela Dončuková a Vít Schimdt.

2017

Tohle není konec! Další díly našeho příběhu můžete sledovat na Facebooku

Zavřít

Domluvte si
s námi schůzku :)

Zastavte se u nás na úvodní konzultaci.
Ukážeme Vám cestu k úspěšné reklamě.


Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Zpracování osobních údajů upravuje zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Beru na vědomí, že udělení souhlasu je dobrovolné a že jej mohu kdykoli odvolat. Jsem srozuměn s tím, že zpracování osobních údajů bude provádět společnost JIROUT REKLAMNÍ AGENTURA  s.r.o. , IČ: 060 80 618, se sídlem Pardubice, Průmyslová 495, PSČ 530 01, prostřednictvím svých elektronických systémů. Jsem informován o tom, že mám právo na informaci o tom, jaké osobní údaje, k jakému účelu a jakým způsobem jsou o mně zpracovávány. Pokud zjistím nebo se domnívám, že správce provádí zpracování mých osobních údajů, které je v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, mohu požádat správce o vysvětlení, nebo požadovat, aby správce odstranil takto vzniklý stav. Zejména se může jednat o blokování, provedení opravy, doplnění nebo likvidaci osobních údajů.

* povinné údaje